Zubná starostlivosť pre malé deti

      No Comments on Zubná starostlivosť pre malé deti
starostlivosť

Podľa Americkej akadémie detskej stomatológie by rodičia mali brať svoje deti pediatrickému zubárovi hneď ako dieťa zrezáva prvý zub. Ústne čistenie by malo začať od narodenia a stáva sa častejšie, keď sa zuby objavia. Zapojenie do ranej zubnej starostlivosti a čistenia zubov pomôže chrániť zuby detí.

Gumy dieťaťa sa môžu vyčistiť pomocou mäkkej tkaniny ponorenej vo vode alebo zubnej kefky s jemnou nálepkou. Akonáhle dieťa vyrastie zuby, kefovanie by sa malo uskutočňovať dvakrát denne s použitím adekvátne veľkej mäkkej zubnej kefky a zubnej pasty obsahujúcej fluorid. Ak je dieťa staršie ako dva roky, mal by sa použiť iba veľmi malý škvrny zubnej pasty. Zubná pasta veľkosti hrachu by mala byť použitá s dvoma až piatimi rokmi žky pre bábätká.

Keďže veľmi malé deti zvyčajne nemajú motorové zručnosti potrebné na správne vyčistenie zubov, rodičia by mali dohliadať na proces. Tento dohľad môže byť potrebný, kým dieťa nemá približne šesť rokov. Rodičia môžu urobiť proces čistenia zubov zábavnou hrou pomocou farebných zubných výplachov, ktoré zvýrazňujú oblasti, ktoré dieťa zlyhalo pri čistení.

Problémy s dentálmi, ako napríklad zubný kaz detskej fľaše, sa môžu vyskytnúť veľmi skoro a akonáhle sa dieťa odstaví z materského mlieka, akékoľvek zuby sú vystavené riziku rozkladu. To je jeden z dôvodov, prečo je dôležité začať zubné návštevy vo veľmi mladom veku. Rodičia by mali vykonávať pravidelnú ústnu prehliadku dieťaťa alebo malého dieťaťa, aby sa uistili, že sa nič nezdá nezvyčajné.

Správna zubná starostlivosť pre deti zahŕňa čistenie ďasien od narodenia, čistenie zubov, akonáhle začne ukazovať a začať pravidelné zubné návštevy, akonáhle dieťa odreže prvý zub. Rodičia budú musieť pomôcť malým deťom s čistením zubov, kým budú batoľatá schopní into urobiť správne sami. Ak sú dospelí obozretní kvôli správnej zubnej starostlivosti o deti a deti, v neskorších rokoch bude pravdepodobne menej zubných problémov.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *